Klobásová diéta

Šokujúce najnovšie senzačné správy zo sveta chudnutia. Konečne vieme, že pri chudnutí sú klobásy tou najlepšou diétou. Nie je to len naše zbožné prianie. Hovoria to aj nasovovzatí experti. Vzali sme preto na slovo jedného z našich najznámejších odborníkov na slaninu. Áno, priamo pána Báčika! Niet väčšieho odborníka a to v Európskom meradle.

Pán Báčik z Chochoľova je známa postava slovenskej výživovej scény.

 • Je známym odborníkom na klobásky a špecialistom na horčicu.
 • Niekoľko rokov študoval pivné tácky v najznámejších zariadeniach (u Supa, Funus, Hasič, Tulipán). Má za sebou aj zahranišný študijný pobyt v Prahe (U Fleků, U Pinkasů, U černého vola) a v Brne (U Třech Čertů, U Modré růže a U Dobré kozy).
 • Sám vedie vlastný výskum rezivosti klobás. Na trojito oslepenej a placebom kontrovanej pilotnej štúdii aktuálne skúma vplv hrúbky rezov klobásy na črevný mikrobióm. Prvé závery sú veľmi nádejné. Vyzerá to, že klobásy môžu byť nakrájané na tenulinké kolieska, alebo aj na hrubšie – mikróbom je to jedno.

Pán Báčik z Chochoľova

Laboratóriá Výskumného ústavu klobás sme navštívili a prinášame vám rozhovor s pánom Báčikom. Zamerali sme sa na chudnutie, takže radí nám odborník, ktorého slová treba počúvať veľmi pozorne.

Klobásy pán Báčik z Chochoľova odporúča aj ako nutričný formát vhodný aj pri chudnutí. Klobásová diéta je vynikajúcim riešením obezity.

Pán Báčik k tomu hovorí:

Elementárnym problémom diét je to, že obyvateľstvo ich nedokáže jesť dlhodobo. Moja klobásová diéta je naproti tomu mimoriadne atraktívna. Testované subjekty, občania a obyvatelia ju vydržia jesť dlhodobo. Je veľmi chutná a to zvyšuje záujem o diétu. Preto nehrozí žiaden jojo efekt. Klobásová diéta je jednoducho ten svätý gráľ, ktorý sme tak túžobne čakali. Je to celoživotný životný štýl. Klobása je symbolom pokroku.

Pán Báčik z Chochoľova, poradca pre podvýživu

Požiadali sme Báčika z Chochoľova o rozhovor. Prepisujeme ho tak, ako sa odohral. Bez cenzúry – u nás nájdete vždy len pravdu.

 • Pán Báčik, mnoho odborníkov na výživu dnes klobásy považuje za nevhodnú diétu, vraj sa  nich dokonca priberá. Čo vy na to?
  Sú to tupci. Šarlatáni. Amatéri! Klobásy sú jediná radosť na tomto svete. A máme už signály, že aj na onom svete. Práve predvčerom sme o klobásach hovorili s kolegom, ktorý vedie základný výskum. Ním zakrátko definitívne dokáže, že zemeguľa nie je guľatá, ale placatá. Takže pripravte sa na premenovane Zeme na Zemeplacku. Už čoskoro. Ale to predbieham. No a s týmto kolegom sme sa teda uzniesli na tom, že pokiaľ ide o placky, tak klobásy sa dajú zabaliť aj do placiek. Môže také niečo povedať ktorýkoľvek z tých vašich šarlatánskych ignorantov a samozvaných „odborníkov ha ha ha“ že vraj na výživu? Šarlatánski amatéri nech pália do šľaka! No nemám pravdu?
 • Nuž, ďakujem za štipľavý názor. Ale ak ešte dovolíte, pán Báčik.
  No čo ešte?
 • Pokiaľ ide o údeniny, aj Svetová zdravotnícka organiácia upozornila, že údeniny obsahujú zdraviu škodlivé látky.
  Prd! Kreténi. Stačí vám to? Je to banda pobehujúcich bielych plášťov. No nie? Sú podplatení farmaceutickými firmami, ktoré nám chcú predávať svoje jedy. Pritom klobásy sú u nás tradičné. No nemám pravdu? Je to proste tak. Nie? Aj môj dedo jedol celý život klobásy a dožil sa 120 rokov. Tak čo nám tu chce kde-kto diktovať nejaké novoty. Tahet nech ťahajú, odkiaľ ich sem naplavilo. Klobásy boli, sú a budú.
 • Ak dovolíte pán Báčik jednu osobnejšiu otázku.
  No?
 • Uvádzate, že váš dedo jedol celý život klobásy. Jedol aj niečo iné?
  Nie. Môj dedo jedol len klobásy. Ráno sa zobudil a už ich začal hneď jesť. Aj počas dňa jedol stále len klobásy. Jedol a jedol až do večera, kým nezaspal a klobása mu z ruky nevypadla. No a ak sa v noci obudil, tiež ich jedol. V rodinnom albume je zaznamenaná jediná výnimka. Na svojej svadbe jedol aj vajcia a zemiaky. A ako pitný režim pil pálenku. Ale inak prísne už od kolísky jedol len klobásy.
 • Aké máte s klobásovou diétou výsledky?
  Fantastické. Táto tradičná slovenská strava je veľmi chutná. Všetci, ktorí prejdú na klobásovú diétu už pri nej chcú zostať navždy.
 • Koľko kíl sa schudne počas klobásovej diéty?
  Pán redaktor, musíte si uvedomiť, že toto v prvom rade nie je diéta. Klobásová diéta je moderný životný štýl. Klobása odráža váš postoj k svetu. Skrz klobásy sa môžete slobodne vyjadriť k životu. Ale pýtali ste sa na výsledky. Sú vynikajúce. Všetci, čo jesť klobásy sú neuveriteľne spokojní a šťastní.
 • Aké majú výsledky?
  Chutí im!
 • Výsledky s chudnutím som myslel pán Báčik.
  S chudnutím? Klobásová diéta nie je diéta. Je to životný postoj. Keď jete klobásu, cítite sa v jednote s vesmírom. Počas jedenia klobásy vnímate, ako sa svet usporadúva do poriadku. Život nadobúda význam, zmysel a širší rozmer. Keby ste chceli chudnúť, nemohli by ste jesť klobásy len tak. Museli by ste jesť klobásu nakrájanú na tenšie kolieska. Väčšina tých, čo podstúpili moju klobásovú diétu však na chudnutie zanevrela.
 • Ako to?
  Keď jete klobásu, uvedomíte si, že chudnutie nemá zmysel. Nič nemá taký zmysel, ako klobása. Tá jediná je zdrojom radosti aj poznania. Klobása má v sebe energo-informačný odtlačok, ktorý pri výrobe prevzala z okolitého vesmíru pomocou vibrácií. Klobása je nabitá aj pránickou energiou. Vidíte teda, že každým sústom do seba prijímate aj vesmírnu energiu, aurálno-vibračné odtlačky. Dokonca v mäse prasiatka sa nachádza aj zbytková pamäť z chlievika. Nuž k tomuto nech sa láskavo vyjadria šarlatáni, ktorí šíria bludy o škodlivosti klobás. Klobása je spojnica s vesmírom a môžete sa z nej naučiť neuveriteľne veľa.
 • Učiť sa z klobásy? Čo ste sa naučili z klobásy?
  Poznal som oheň, ktorým ma údili. Ruky pracovitého človeka, ktoré ma plnli. Sníval som sen o pomyjách, ktoré snívala ošípaná. Vnímal som zatmenie ako ju zastrelili. To všetko vám dáva srkrze klobásu nový rozmer. Trojjediný piedestál teda klobása neotrasiteľne okupuje nielen v našich srdciach, ale aj žalúdkoch, črevách a v neposlednej rade aj bobkoch.
 • Ak jedávate stále len klobásy, nechýba vám pritom pohyb?
  Klobása je ako malé fitko. Len si uvedomte, koľko svalov zapájate už len vo chvíli, keď sa zakrádate ku špajzi! Zapájate svalstvo na nohách. Kvadricepsy, dvojhlavý sval stehna, hamstringy, fascia lata, to všetko je zapojené a v pohybe! No a ako otvárate špajzu, už pridávate do záťaže aj svalstvo na rukách. Biceps. Triceps. No nemám pravdu? Všetky posturálne svalové skupiny a reťazce makajú. Vy si zvesíte svoju nožičku klobásky a to ste práve posilnili lýtkové svaly, pretože ste stáli na špičkách. A teraz už pidlikáte nožíkom klobásku na lopáriku. Len si to predstavte! Medzilopatkové svalstvo sa strieda v súhre s veľkým prsným svalom. Jedna ruka drží lopárik. Pravá ruka (ak ste praváci) tiež má koncert svalovej práce. V pravidelne rytmickom pohybe sa tu striedajú svaly v recipročnej inhibícii. Ani latissimus dorsi neodpočíva. Sila sa nám krásne a znova prenáša cez biceps, triceps predný pílovitý sval až na svaly predlaktia. Následne cez brušnú stenu, stehenný a nohy zostupuje až na zem. No nemám pravdu?
 • Chcete teda povedať, že jedenie klobás považuete za šport?
  Pán redaktor, aj vo vašej zadubenosti musíte pochopiť, že jedenie klobásy je náročný športový výkon už len pri jej krájaní a dvíhaní k ústam. Pochopte, že potom ešte nasleduje práca žuvacích svalov. Následne sa preverí kontraktilita pažeráka ktorý musí vykonávať mnoho vysoko koordinovaných prehĺtacích pohybov. Nasleduje náročné trávenie. Nikto by nespočítal tie pohyby žalúdka. Nejdem vám tu vykladať o črevnej motilite či peristaltike. Ani o metabolických súvislostiach. Nepochopil by ste to. My sme dnes už celkom inde, na inej úrovni myslenia. Tak prosím neťahajte sem tých šašov a šarlatánov, ktorí zostali zaseknutí v poučkách možno platných v polovici minulého storočia. Jednoducho klobásy sú zdravé a ak sa vám to nepáči, tak vás kopnem.
 • Ďakujem vám a rozhovor, pán Báčik.
  Vypadni ty ogrgeň. Takú ti švihnem, že sa neprebudíš. Spochybňovať moju klobásovú diétu! Určite si platený tými šarlatánskymi existenciami. Daj si klobásu a pochopíš.

Ak teda chcete mať výsledky, odporúčame vám klobásovú diétu. Nič lepšie u nás nenájdete.

Pozrite si krátke video, v ktorom sa pán Báčik z Chochoľova spojí telemostom s jedným zo šarlatánov, ktorí sa u nás pasovali za samozvaných guru.

https://www.youtube.com/watch?v=tnJ6ZIt6uzs

Alebo vari viete, čo je lepšie, ako o tretej v noci odhrýzať kusy klobásy a neprítomne pozerať do svetiel veľkomesta?

 

Kniha Jedálniček na chudnutie

Pridajte komentár: